Lsitwy przypodłogowe, jakie wybrać?


Każdy, kto raz przeżył to w swoim życiu, ten wie, że remont i urządzanie domu lub mieszkania to nie tylko układanie płytek i paneli, malowanie ścian oraz sufitów. Oczywiście, tak wygląda początek, natomiast musimy przy tym pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. Nawet jeśli wybierzemy najpiękniejsze i najdroższe materiały, które będą wyglądały na ekskluzywne, i jeśli zostaną one zamontowane w precyzyjny sposób, to nie stworzą piorunującego wrażenia na nas ani na naszych gościach.
Efekt ten uzyskamy dopiero wtedy, gdy odpowiednio wykończymy wszystkie te elementy —tak, aby tworzył wspólną całość. W tym celu pomocna może być sztukateria, która zdziała cuda i sprawi, że każde pomieszczenie zmieni się nie do poznania.
W ofercie sklepów znajdziemy różnorodne listwy dekoracyjne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na listwy przypodłogowe lub listwy sufitowe. I dopiero tutaj zaczynają się schody, bo wachlarz oferowanych produktów jest tak szeroki, że ciężko się zdecydować. Począwszy od kształtu, grubości, aż po różne warianty kolorystyczne.
Te ostatnie można dopasować do koloru paneli lub wręcz przeciwnie — kontrastowo zestawić z kolorem podłogi i ścian. Dowolność jest duża i w pełni zależna od preferencji klienta. Ostatnio popularne są również listwy przypodłogowe w kolorze białym. Moda ta przyszła z Anglii, gdzie białe listwy znajdujące się na styku podłogi i ściany są montowane praktycznie w każdym domu. Jeśli już zdecydujemy się na kolor, trzeba się jeszcze zastanowić nad materiałem, z którego listwy mają być wykonane.
W przypadku listew przypodłogowych mamy kilka możliwości wyboru, a mianowicie drewniane, plastikowe oraz takie, które wykonane są z płyty MDF. Przewagą tych pierwszych jest to, że są produktem naturalnym, drugie dają możliwość schowania kabli. Ostatnie są za to dużo trwalsze od listew plastikowych. Zatem, aby wybrać odpowiednie tworzywo, musimy najpierw określić swoje potrzeby i preferencje i wybrać te, które będą najlepiej pasować do naszego wnętrza.
Oprócz listew przypodłogowych w ofercie sklepów znajdują się również listwy przysufitowe. I tutaj znowu możemy dokonać wyboru materiału, z którego są one wykonane. Najpopularniejsze są listwy styropianowe lub gipsowe. Te elementy pełnią w zasadzie tylko funkcję dekoracyjną, ponieważ zapewniają ładne przejście pomiędzy ścianą a sufitem. A takie przejście zdecydowanie wygląda dużo lepiej z listwą, chociaż tym przypadku nie można generalizować — wszystko jest bowiem kwestią indywidualnego gustu. Możemy więc wybrać czy będzie to listwa tłoczona, ze zdobionymi ornamentami, czy raczej o prostych kształtach. W tym przypadku nie warto sugerować się opiniami innych ludzi, bo przecież efekt końcowy ma się podobać przede wszystkim nam.

Previous Schody granitowe - wystrój wnętrz
Next Zastosowanie metali w budownictwie