O mnie


Kiedy rozpoczynałam swoją karierę pośrednika w obronie nieruchomościami, nie przypuszczałam, że będę musiała podszkolić się także w dziedzinie budownictwa. Wiadomo, że to bardzo ważne, aby wiedzieć o czym się mówi, jednak było to dla mnie nie lada zaskoczenie. Wchodzenie w świat remontów i wykańczania domów i mieszkań było jak odkrywanie go na nowo. Nie jest to łatwy kawałek chleba. Chcąc sprzedawać mieszkania, należy zapoznać się z technikami wykończenia wnętrz, aby sprawnie poruszać się w tej tematycznej terminologii.
Jednym z trudniejszych tematów jest wykańczanie elewacji. Wygląd zewnętrzny domu jest bardzo ważny dla potencjalnych klientów. Nie tylko musi być estetyczny, ale również stylowy i gustowny. Kolory na ścianach elewacyjnych powinny być stonowane, niezbyt jaskrawe, aby nabrać uniwersalnego charakteru. Jest to niemal tak samo ważne, jak odpowiednie wnętrze, bowiem teren zewnętrzny powinien zachęcać klientów do wejścia. Współczesna branża budowlana oferuje multum rozwiązań w tym temacie. Oprócz wspomnianych już kolorów farb, można dobierać różnorodne faktury, powierzchnie i materiały, które zostają naniesione na ściany elewacji. Dzisiejsze materiały pozwalają na tworzenie wyszukanych wzorów, gzymsów i wszystkiego, czego dusza zapragnie. Niektóre fasady są tak przyciągające, że trudno przejść koło nich obojętnie.
Nie można jednak zapominać o wnętrzu domu. Odpowiednie wykończenie gwarantuje nie tylko dobre samopoczucie w przysłowiowych czterech ścianach, ale także ogromne szanse na sprzedaż nieruchomości. Było dla mnie zaskoczeniem, kiedy dowiedziałam się jak wiele rodzajów materiałów można zastosować przy wykańczaniu wnętrza mieszkania, czy domu. Jednymi z najważniejszych akceptów, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wizualnym są podłogi. Należy dobrać materiał na ich położenie, biorąc pod uwagę styl nieruchomości, jak i kolorystykę, a także to, o jakim pomieszczeniu jest mowa. Trzeba zdecydować, czy będą to deski, płytki, panele elewacyjne, a może zupełnie coś innego. Jeśli chodzi o pokoje, czy sypialnie, wybór nie jest aż taki trudny. Zdecydowana większość osób nie może obejść się bez paneli na podłodze. Sklepy budowlane mają w swojej ofercie naprawdę bogaty wybór struktur, kolorów i materiałów, z jakich są one zrobione. Panel panelowi nierówny, dlatego warto porównać kilka, na pozór podobnych gatunków w różnych marketach, również pod względem cenowym.
Jeśli natomiast chodzi o pomieszczenia narażone na dużą wilgotność, jak kuchnia, czy łazienka, oczywiście najczęściej wybierane są płytki podłogowe, czyli tak zwane kafelki. W tej kategorii także znajdziemy te lepsze i gorsze, o różnym stopniu ścieralności, strukturze, połysku. Bez wątpienia wykończenie wnętrz to fascynująca podróż, która może przyczynić się do poszerzenia wiedzy. Sama wyniosłam taką lekcję z doświadczenia we własnej pracy z deweloperami i firmami budowlanymi, które remontowały domy na sprzedaż. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. I zdaje się, że to jest w tym wszystkim najlepsze.