Wszystko o profilach elewacyjnych i podparapetowych


Planujesz prace wykończeniowe zewnętrznej części budynku? Zastanawiasz się nad wyborem różnych elementów? Sprawdź przygotowany przez nas poradnik, w którym kompleksowo opisaliśmy profile elewacyjne a także listwy wykończeniowe.

W sklepach lub hurtowniach znaleźć można profile elewacyjne o różnych wymiarach. Zazwyczaj są one mierzone w metrach, jednak na specjalne życzenie klienta, takie profile mogą mieć dowolną długość.
Profile tego typu służą nie tylko wzmocnieniu ociepleniu, ale także mają istotny wpływ na estetykę fasady budynku. Dostępność różnych wzorów pozwala na swobodny wybór i realizacje twoich budowniczych planów. Profile są wykonane ze specjalnego rodzaju styropianu, który gwarantuje trwałość i odporność na różne warunki atmosferyczne.

Wybierając profile elewacyjne zwróć uwagę, czy wybrany przez ciebie produkt posiada atest, który gwarantuje, że dany profil nadaje się do zastosowania w budownictwie. Kupując produkt bez atestu może wydawać się nam, że zaoszczędzimy na tym, jednak odbije się to z pewnością na wadliwym użytkowaniu.
Co jeszcze wyróżnia profile elewacyjne? Łatwość montażu. Należy najpierw przyciąć odpowiednio profil, a następnie nałożyć klej i przykleić do wybranego miejsca pamiętając o odpowiednim nacisku. Po wykonanych czynnościach należy użyć siatki z włókna szklanego, która nada elementom pożądany kształt i wygląd. Jeśli wolimy, takie prace możemy powierzyć odpowiednim firmom, a taka usługa zazwyczaj nie kosztuje dużo.

Kolejnym profilami są profile podparapetowe, które można wykorzystać jako pojedynczy element dekoracyjny lub dodatkowe element profili umieszczonych wokół okna. Dlaczego stosuje się takie profile? Stanowią one dodatkową strefę ocieplenia, chronią budynek przed zaciekami wody oraz, podobnie jak omawianie wcześniej profile, pełnią funkcje dekoracyjne. Stanowią też niejako podtrzymanie parapetu, a o ich właściwościach możemy szczególnie przekonać się podczas deszczu – dźwięki kapiącego deszczu nie są irytujące.

Profile podparapetowe również są dość proste w montażu, a bogata oferta pozwala dostosować je do wyglądu elewacji, by tworzyły spójną całość. Jeżeli decydujemy się na takie prace, warto pomyśleć o odpowiednim specjaliście, który pomoże nam dobrać odpowiednie profile i zamontuje je. Pamiętajmy, że dobrej jakości produkt to nie wszystko, wiele zależy również od sposobu umieszczenia danego produktu na elewacji lub przy oknie. Odpowiednio przeprowadzony montaż zagwarantuje nam ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a także przyciągnie uwagę innych dzięki właściwościom dekoracyjnym.

Różnego rodzaju profile możesz zamówić przez internet, jednak, już zostało to wcześniej napisane, cena nie jest głównym kryterium wyboru. Istotne są odpowiednie certyfikaty, możliwość dowolnego wyboru rozmiaru na życzenia klienta. Wiele firm na swoich stronach posiada również galerię zdjęć, w której umieszczane są zdjęcia wykonanych realizacji z użyciem produktów danego hurtownika.

Życzymy udanych remontów i prac wykończeniowych!

monterbudowy.pl

Previous Nowe mieszkanie - jak je kreatywnie urządzić?
Next Sałata rzymska - sadzimy warzywa w przydomowym ogródku