Schody granitowe – wystrój wnętrz


Schody granitowe to marzenie wielu posiadaczy pięknych wnętrz. Pośród schodów z kamienia granit cieszy się szczególnym uznaniem obok schodów wykonanych z marmuru. Kamień świetnie sprawdza się zarówno przy posadzkach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Granit posiada świetne właściwości fizyczne, jak również bogatą paletę barw, z tego powodu nie dziwi jego popularność. Dodać należy do tego również elegancję, którą niesie ze sobą zastosowanie kamienia. Schody granitowe tworzą niepowtarzalne wnętrze, któremu nie sposób się oprzeć.
Granit jest odporny na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Łatwo również utrzymać go w czystości. To ostatnie zapewne zadowoli zwłaszcza panie domu, które martwią się o nieustanną potrzebę czyszczenia kamienia. Kamień można obrabiać w dowolny sposób dzięki nowoczesnym maszynom, które przycinają kamień do wymiarów zgodnych z życzeniem klienta. Tak przycięty kamień będzie dopasowany do indywidualnego projektu klienta.
Jeśli marzą nam się schody z kamienia, ale nie chcemy granitu, to możemy postawić na schody wykonane z kamienia naturalnego. Możemy być pewni, że jest to najbardziej wytrzymała z okładzin. Ulega szczątkowemu ścieraniu i praktycznie się nie niszczy. Wymaga jednak starannego zaprojektowania. Dodatkowo odznacza się łatwością w pielęgnacji. Najlepiej myć ją ciepłą wodą. Nie ma potrzeby dodawać detergentów. Biorąc pod uwagę fakt, że w środku kamień nie jest narażony na działanie czynników zewnętrznych, możemy wybrać w zasadzie dowolny jego rodzaj.
Możliwe, że pragniesz posiadać w domu granit, jednak obawiasz się, że stopnie wykonane z kamienia będą śliskie, w takim razie warto pomyśleć o granicie piaskowym lub groszkowanym. Tego rodzaju wykończenie sprawi, że kamień będzie miły w dotyku, ale nie śliski. Ostatecznie pozostają nam dywaniki. Kamień warto pokryć impregnatem, dzięki czemu będzie on chroniony przed zaplamieniem. Aby jednak dokonać tego właściwie, należy dobrać odpowiedni do naszego rodzaju kamienia impregnat. Warto poprosić o wykonanie tej czynności fachowca.

abakusabc.com

Previous Niepowtarzalny charakter projektu domu
Next Lsitwy przypodłogowe, jakie wybrać?