Wino, jak rozpoznać dobre wino?


Jesteś miłośnikiem wina i pragniesz stać się prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie? Może pora na szkolenie z wina? Szkolenie wino to warsztat, w czasie którego poznasz podstawy dotyczące wina. Kursy prowadzone są przez doświadczonych sommelierów. W ofercie znajdują się kursy przeznaczone dla amatorów wina, którzy w tej branży stawiają pierwsze kroki, jak również już nieco zaprawionych znawców, którzy pragną jedynie poszerzyć zakres swojej wiedzy. Oferowane kursy odbywają się w grupach lub indywidualnie. Szkolenie indywidualne przeznaczone jest dla każdego bez względu na posiadany zakres wiedzy. Poziom szkolenia jest bowiem dopasowywany specjalnie do uczestnika. Otrzyma on wiedzę z zakresu wina, wina musującego, mocnych alkoholi czy sake.

Szkolenie sommelierskie zawiera elementy teoretyczne, podczas których dowiecie się jak uprawiane są winogrona, w jaki sposób się je przetwarza oraz jak je smakować. Kurs taki położy także podstawy pod sposoby w jakie powinno się degustować wino. Kilka porad na początek, to zadbanie o siebie, które ułatwi właściwą degustację. Po pierwsze należy zadbać o dobre miejsce. Właściwe pomieszczenie to takie, które jest przewietrzone, jasne oraz wolne od zapachów.

Jeśli o nas samych chodzi, to warto się wyspać przed degustacją. Degustacji wina dokonamy również patrząc na wino, w ten sposób możemy określić jego kolor oraz to jak zachowuje się na szkle oraz jak duża jest jego klarowność. Istotny jest również zapach. Jak bardzo jest intensywny, czy jest trwały i złożony. Ostatnią część degustacji stanowi smakowanie, możemy wyróżnić trzy smaki wina – słodki, gorzki i kwaśny. I te trzy smaki też można w różny sposób określić, jeden będzie bardziej goryczkowaty, drugie mniej, jedno bardziej słodkie, drugie bardziej kwaśne. Owszem, szkolenie stanowi zazwyczaj dobry początek kariery sommelierskiej, jednak aby nabrać prawdziwej wprawy potrzeba czasu. Dlatego próbujmy wina jak często się da, oczywiście wszystko to w celach naukowych. Po ukończonym szkoleniu otrzymamy skrypt, w którym znajdą się najważniejsze informacje ze szkolenia.

Previous Problemy prawne w domu podczas wychowania pociech.
Next Detektyw, zaufać dziecku w każdej sprawie?